Genel

Doğru beden ölçüsünü seçmek neden önemlidir?

Kuru elbisenin doğru takılması konfor, dalgıcın hareketliliği, balast seçimi ve gaz dağıtımı için çok önemlidir. Dalgıç, hareketlerini kısıtlayan hiçbir şey olmadan teçhizatına ulaşma olanağına sahip olmalıdır.

Ölçüm yapılırken, vücutta ölçümlerin alınacağı noktaların tam olarak bilinmesi çok önemlidir. İnsan vücudu çeşitli şekil ve boyutlardadır, bunu akılda tutmak hatalardan kaçınmamızı sağlar, örn. kaslı vücut, pazı, göğüs veya uyluk gibi gergin ve gevşemiş kaslar dikkate alınarak kontrol edilmelidir. Farklılıklar çok büyük olabilir ve genel sonuç üzerinde büyük etkisi olabilir. Yuvarlak gövdeler, vücut şeklinin olağandışı olduğu en geniş noktalarda ve kritik noktalarda ölçülmelidir. Ölçümleri çapraz kontrol etmek ve çift ölçüm yapmak biraz daha zamanımızı alacak ve bizi gelecekteki stresten ve maliyetli hatalardan kurtarabilir.

Bu basit ipuçları, doğru ölçümleri yapmanızı sağlamalıdır, ancak, SANTI’nin her müşterinin, bu tür işleri yapmaya yetkin ve siparişinizin doğruluğundan sorumlu profesyonel bayilerimizden yardım almasını şiddetle tavsiye ettiğini unutmayın.

Müşterilerimizin kuru elbiselerimiz ve iç çamaşırlarımız için yalnızca doğru boyut ve bileşen bileşimine ilişkin kendi yargılarına dayanarak sipariş vermelerini şiddetle tavsiye ediyoruz.